היתרונות של עדשות מגע בחורף

חודשי החורף מביאים עימם לא מעט שינויים, בין אם מדובר באופן הנהיגה הזהירה של רבים מהנהגים בכביש, כאשר הכביש הופך לרטוב יותר ועד אל עוד ועוד מרקים המוצאים עצמם פופולריים יותר בין סירים בחודשים אלו. אך מלבד כלל השינויים הללו גם המשתמשים בעדשות מגע בחודשי החורף, יוכלו להנות ממספר לא קטן של יתרונות, אשר ישפיעו לא רק על איכות השימוש אלא בחלק מהמקרים אפילו על עלות העדשות לאורך זמן. כמובן שכל עונה בשנה מחביאה כמה יתרונות בשימוש העדשות, אך כאשר מדובר בחודשי החורף, חשוב לדעת כי התאמה של עדשות בכל שלב ועונה חשוב לעשות על ידי אופטומטריסט מוסמך וכן להכיר את הנושא באמצעות אתרים מקצועיים כמו לנס.

השפעות חיצוניות ושימוש יומי: כאשר מדובר על שימוש עדשות מגע בחורף, חשוב לזכור כי החודשים הקרים של העונה גם במדינת ישראל החמה משפיעים לרבות גם על אופי הבילוי שלנו. כך למשל חשיפה אל אזורי עם כמות כלור גבוהה או שהייה בחופי ים, תהיה הרבה יותר נמוכה מאשר בחודשי הקיץ. עם זאת בחודשי הקיץ הרבים נזדקק לא אחת גם למשקפי שמש ובחלק מהזמן גם בעדשות בעלות הגנה מפני קרני UV, עם זאת בחודשי החורף נזדקק לשימוש הרבה יותר מופחת במשקפי שמש וגם בעדשות מגע בעלות הגנה מפני קרינת השמש. עם זאת באזורים בהם פועל מיזוג על חום, חשוב לוודא כי האוויר החם לא יגיע ישירות אל העדשות.

יותר אוויר פחות אלרגיה: כמובן שלא מעט מהמשתמשים בעדשות המגע סובלים בין היתר מאלרגיות, עם זאת חודשי החורף להבדיל מחודשי הקיץ, מביאים עימם מעט אלרגיות. על כן השימוש בעדשות מגע בזמן החורף, יכול להיות קצת יותר מהנה ונקי מאלרגיות עבור לא מעט משתמשים.  מצד שני חודשי החורף שאמנם מביאים עימם רוח קרה ולא מעט גשמים, מעניק גם תחלופה גבוהה יותר של אוויר מאשר של בחודשי הקיץ. יתרון זה אמנם לא מאפשר זמן שהייה גבוה יותר עם העדשות, אבל בהחלט מאפשר "יותר אוויר" שיזרום אל העדשה בזמן השימוש. עם זאת חשוב לשמור על תחלופה בריאה של העדשות, בין אם מדובר בעדשות יומיות ועד אל חודשיות.