השתלות חזה 2020

מה הטרנדים הנוכחיים בתחום השתלות החזה ולאן הולך התחום של הגדלת חזה בפרט? האם נראה מגמת עליה מטאורית בדומה למה שקרה עם שאיבת שומן? אם ב2018 השוק הגלובלי של השתלות חזה היה שווה קצת מעל לשניים וחצי מיליארד דולר הרי שבשנת 2026 הוא צפוי לעמוד על קצת פחות מארבע וחצי מיליארד דולר, לפי האגודה הבינלאומית לניתוחים ורפואה פלסטית השוק הזה גדל בשלושה עשר אחוזים בין 2016 ל2017.  חידושים טכנולוגיים משנים לחלוטין את התעשייה בשנים האחרונות עם שתלים גמישים וחדשניים לצד הופעתן של פתרונות מינימליסטיים וכמעט לא חודרניים להגדלת חזה מתחת לשריר.

הגדלת חזה

מהדו"ח עולה שלמרות העלייה בפופלריות של ניתוחים קוסמטיים במזרח ובדרום אמריקה, עדיין השוק האמריקאי גדול יותר מכלל השוק העולמי כולו וכן שתלי סיליקון מהווים את רוב השתלים בשוק כאשר חלקם של שתלי הסלין מגיע לפחות משלושים אחוז מכלל השתלים. בין השחקנים הבולטים בשוק ניתן למצוא את חברת אלרגן שלמרות השערוריות שנקשרות בשמה ובשם השתלים המחוספסים שלה שכנגדם הוצאו מגבלות שיווק ומכירה שונים במדינות שונות בעקבות מקרים שהדגימו קשר בין השתלים לבין סרטן הדם או במקרים בהם החברה לא יכלה להציג הוכחות חד משמעיות לבטיחות השתלים, עדיין מהווה גורם מוביל בשוק לצד חברות כגון פוליטק, מנטור וורלדוויד, סינטרה, סרפלס ואחרות.

ייתכן והשערוריות המדוברות האחרונות הן שהובילו חברות רבות למצאת במהלכים עם שקיפות גבוהה או בשיתוף הציבור – חברת AM סילק חברה לחברת פוליטק לשם ביצוע מחקר קליני על שתלי חזה מסיליקון המצופים משי במטרה לבחון את הבטיחות שלהם, חברת ג'י סי אסתטיקה השיקה שירות ייעוץ דיגיטלי הנקרא חווה 4.0 במטרה לספק למטופלים העוברים ניתוח הגדלת חזה או שיפוץ חזה בברזיל ואירופה עזרה ומידע מועיל. גם האגודה האמריקאית לניתוחים פלסטיים השיקה מחקר משלה הנוגע לבטיחותם של שתל הסיליקון בניתוחי הגדלת חזה.

ללא ספק נראה שהדגש על בטיחות ושקיפות יהיו בין הגורמים המשמעותיים בתחום בשנת 2020, לצד הפיתוחים הטכנולוגיים והספקות בבטיחותם של השתלים. עם זאת נראה שהדרישה למוצר ולנראות המיוחלת רק תעלה והתחום יתפתח לאין ערוך בשנים הקרובות.