מוזיאון אופיצי – כל המידע

מבקרים בפירנצה? אי אפשר לבקר בעיר האיטלקית המהממת הזו מבלי לעבור במוזיאון אופיצי, שהוא אחד המוזיאונים העתיקים והידועים בעולם כולו, ומכיל יצירות אומנות חשובות שנאספו על ידי משפחת מדיצ'י, הפטרונית החשובה ביותר בתקופת הרנסאנס באיטליה פרטים נוספים https://north-italy.co.il/%D7%A4%D7%99%D7%A8%D7%A0%D7%A6%D7%94/%D7%90%D7%95%D7%A4%D7%99%D7%A6%D7%99

המוזיאון חשוב הן מבחינת הגלריה ויצירות האומנות בו, והן מבחינת המבנה יוצא הדופן שנחשב על ידי אדריכלים לאחד מהמבנים המרשימים בעולם.

יצירות האומנות בגלריית אופיצי

גלריית אופיצי מציגה יצירות אומנות של גדולי האומנים האיטלקים מסוף תקופת ימי הביניים, הרנסאנס והבארוק. בין השמות הגדולים בהם תיתקלו במוזיאון, ניתן למנות את האומנים צ'ימבואה, ג'וטו, לאונרדו דה וינצ'י, סנדרו בוטיצ'לי, מיכאלנג'לו, רפאל ועוד.

היצירות מוצגות באולמות התצוגה בתוך המבנה המרשים וכן באכסדרות בקומת הקרקע תוכלו לראות פסלים של בני משפחת מדיצ'י, אמנים שנתמכו על ידם ואנשי מדע ורוח מהתקופות האמורות כגון מקיאוולי וספוצ'י.

גם המבנה הוא יצירת אומנות

בדומה למוזיאונים המפורסמים והחשובים בעולם, גם במוזיאון אפיצ'י לא רק היצירות התלויות בו הן יצירות אומנות מרשימות אלא גם המבנה עצמו. אדריכלים מחשיבים את מבנה המוזיאון כאחד המבנים המרשימים והחשובים בעולם, והוא מרשים לא רק מבחינה אדריכלית אלא גם מבחינת התכנון העירוני של התקופה.

המבנה, שבנייתו התחילה במאה ה-16 לספירה על ידי האדריכל ג'ורג'ו וזארי, בנוי משני אגפים משני צדדיו של רחוב פיאצלה דלי אופיצ'י. למעשה, חצר המוזיאון מתפקדת כרחוב אורבני לכל דבר ומשפיעה על תנועת הולכי הרגל ברחוב, תוך יצירת פרספקטיבה דרמטית בנוף העירוני. הפרספקטיבה והפרופורציות בין החלל שבין שני אגפי המוזיאון וכן הגגות בשתי החזיתות המקבילות מדגישות את עומקו של הרחוב, וכן בית העירייה מחזק זאת גם כן.

מוזיאון אופיצי – כל המידע הרלוונטי

המוזיאון פתוח מימי שלישי עד ראשון, בין השעות 9:00 בבוקר עד 18:30 בערב. המוזיאון סגור בימי שני, ערב השנה החדשה, חג המולד והראשון במאי.

מחירי הכרטיסים:

  • למבוגרים – 28.75 יורו
  • מגיל 18 עד 24 (אזרחי האיחוד האירופי בלבד) – 10.75 יורו
  • עבור ילדים מתחת לגיל 18 – חינם
  • סיור מודרך למבוגרים – 64 יורו
  • סיור מודרך לילדים מגיל 6 עד 18 – 52 יורו

כתובת המוזיאון: Piazzale degli Uffizi, 6, 50122 Firenze FI, Italy